Auto serwis Warszawa

Stacja kontroli pojazdów, serwis samochodowy

Kontakt do nas:
22-781-15-76

Stacja Kontroli Pojazdów – wymiany wycieraczek samochodowych

Stacja Kontroli Pojazdów – wymiany wycieraczek samochodowych

Stacja Kontroli Pojazdów Warszawa – Marki doradza regularne wymiany wycieraczek samochodowych.

Producenci wycieraczek zalecają regularne wymiany co około pół roku. Warto jednak pamiętać, że na ich stopień wyeksploatowania wpływ mają także czynniki zewnętrzne. Kierowcy, którzy codziennie pokonują wiele kilometrów, często mogą już po 4-5 miesiącach zauważyć ślady zużycia wycieraczek. O uszkodzeniu świadczą widoczne zniszczenia gumy i rozlewanie się wody po szybie (nie wsiąka ona w pióra).

Powodem szybkiego zużycia wycieraczek często są nie tylko obfite opady deszczu i śniegu, ale także stopień zabrudzenia szyb. Drobne kamyki, liście czy ziarnka piasku znacznie przyspieszają niszczenie się piór.

LEPSZA WIDOCZNOŚĆ – WIĘKSZE BEZPIECZEŃSTWO!


Najbardziej nieprzyjazny dla wycieraczek jest okres jesienno-zimowy. Zwiększone i częstsze opady deszczu, poranne mgły i pierwsze przymrozki to czas, kiedy wycieraczki pracują bardzo intensywnie. Przed sezonem warto zadbać, aby były w idealnym stanie i zapewniły odpowiednią widoczność na drodze. Wymiana zniszczonych wycieraczek na nowe pozwoli dobrze zbierać spływające strużki wody z szyb i zapewni kierowcy możliwość kontrolowania sytuacji na drodze. To znacznie podniesie bezpieczeństwo i zapobiegnie stłuczkom oraz wypadkom.

Policja alarmuje, że bardzo dużo kraks powstaje wskutek utrudnionej widoczności. Wielu kierowców ignoruje stan wycieraczek uważając, że ważniejszy jest stopień zużycia innych części (m.in. układu hamulcowego i kierowniczego). Warto jednak pamiętać, że pióra wycieraczki niechłonące prawidłowo wody mogą doprowadzić do poważnego wypadku narażającego zdrowie i życia kierowcy, jego pasażerów oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Dodatkowo należy wiedzieć, że nieprawidłowo pracujące wycieraczki mogą uszkodzić szybę (zużyte pióra zwykle tworzą rysy na szkle), której wymiana jest czasochłonna i kosztowna.

Usunięcie starych wycieraczek i założenie nowych wymaga dużej precyzji, dokładnego sprawdzenia sposobu przytwierdzenia gum do piór oraz weryfikacji sposobu mocowań. Stacja Kontroli Pojazdów Warszawa – Marki zatrudnia specjalistów w tym zakresie, którzy sprawnie wymienią wycieraczki samochodowe dbając, aby zły sposób montażu nie naraził szyby na uszkodzenie.